محل تبلیغات شما
(**و کجاست مثل خدیجه؟ **)

ایمان خدیجه(سلام الله علیها)

حذیفه: خدیجه(
سلام الله علیها) سابقه نساءالعالمین الى الایمان بالله وبمحمد(ص) خدیجه در ایمان به خدا و محمد(ص)[57]سابقترین ن است.
ابن‏عباس: كانت‏ خدیجة(
سلام الله علیها) بنت ‏خویلد اول من آمن بالله ورسوله وصدق محمدا فیما جاء به عن ربه.[58]
خدیجه(س) اولین كسى بود كه به خدا و رسول(ص) ایمان‏آورد. و محمد(ص) را، در آنچه از سوى خدایش آورده‏بود، تصدیق‏كرد.
ابن‏ هشام: آمنت‏ به خدیجه(
سلام الله علیها) بنت ‏خویلد وصدقت‏بما جاء من الله ووازرته على امره وكانت اول من آمن بالله وبرسوله وصدق بما جاء منه.[59]
خدیجه دختر خویلد به او [محمد] ایمان‏آورد و آنچه را از طرف خدا آورده تصدیق‏كرد، او را در كارش یارى‏داد. و اولین كسى بود كه به خدا و رسول و درستى آنچه آورده‏بود ایمان‏آورد.
مسلم: كانت‏خدیجه وزیره صدق على الاسلام كان یسكن الیها.[60]
خدیجه وزیر پیامبر بود، اسلام را تصدیق‏كرد و پیامبر به واسطه او آرامش مى‏یافت.
طبرى: فلما اكرم رسول‏الله بنبوته آمنت‏به خدیجه.[61]
وقتى پیامبر به نبوت تشرف‏یافت، خدیجه به او ایمان‏آورد.
نكته قابل تامل در اغلب اظهارنظرهاى صورت‏گرفته وجود نوعى تعمد در القاى این مطلب است كه اسلام خدیجه قبل از هر شخص دیگر، چه مرد و چه زن، تحقق یافته‏است و عباراتى نظیر اول من آمن به وصدقه قبل كل احد.»[62]اولین كسى كه ایمان‏آورد و قبل از هر شخصى تصدیقش كرد، اول من آمن بالله على الاطلاق‏»[63]اولین كسى كه به خدا ایمان‏آورد، به طور مطلق، در منابع متعددى به چشم مى‏خورد.
اما سخن قریب به صواب این است كه هرچند مقام حضرت خدیجه بسیار والاست اما مولود كعبه در اسلام بر او مقدم‏است در میان راویان حوادث روزگار رسول اكرم(ص) تنها حذیفه یمانى به حق مطلب اشاره كرده‏است.[64]
(**و کجاست مثل خدیجه؟ **)

خلق ایستاده کو به کو چشم انتظار روی او تا پرده از روی نکو گیرد نگار نازنین

چرا اربعین برای ما روز ویژه ای است؟

جایگاه اربعین امام حسین علیه السلام

خدیجه ,الله ,كه ,سلام ,ایمان‏آورد ,ص ,الله علیها ,سلام الله ,اولین كسى ,به خدا ,من آمن

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

دانلود رایگان فیلم ،سریال و آهنگ های جدید Inexpensive & Fine NHL Columbus Blue Jackets Jerseys Wholesale. دنیای نوزاد و کودک زندگی در تابوت امام زمان (عج) قاصد 1393 uctanmuli عکس 2020 ツ منـــــو خواهــ ـــر دوقلومـــ ツ نوای طرب