محل تبلیغات شما

IUVM Archive - مجموعه پوستر/ امام زمان علیه السلام

91.مفاسد اخلاقى از بشر برداشته مى شود

خداوند وعده فرموده است که زمین را پر از عدل وداد کند جمیع ملل عالم را خبر دار کرده است که این کره زمین عاقبت بخیر خواهد شد. غیر از مؤمن صالح بر روى آن نخواهد بود، ظلم وجور، فساد ونفاق، حسد وکینه دیگر نمى ماند. مروى است از ابتداى آفرینش بشر که قابیل بر هابیل حسد برد واو را کشت تا زمان ظهور حجه بن الحسن العسکرى (علیه السلام) این مرض در میان بشر خواهد بود. اما با ظهور حضرت، بقدرى علم قوى وایمان محکم مى گردد که در دلى ذره اى کینه وحسد نمى ماند، همه برادر وار مى گردند، مثل اعضاى یک بدن بدرد هم مى خورند وبا هم دوستى مى ورزند، ولذا برکات ظاهرى نیز بر آنها نازل مى شود وبه برکت حضرت وفور نعمت بحد نهایت مى رسد از آن جمله.

92.زمین گنجهایش را بیرون مى ریزد

حسب روایاتى که در این زمینه رسیده است زمین گنجهایش را بیرون مى دهد، نمى ماند گنجى در جوف زمین مگر اینکه آن را بیرون مى ریزد. آرى زمانى است که نور حجه بن الحسن (علیهما السلام) جهان را اداره مى کند(6) بشر مستغنى مى شود، هر جا برود نور مهدى (علیه السلام) است، مثل سایر زمانها نیست، قطعه اى خاص از زمان است که خداوند چنین اراده فرموده است.

93.نیروى قواى بدن در زمان مهدى

مروى است که در آن زمان جمیع قواى بدن افراد تغییر مى کند، چشم وگوش قوى مى شود، به قدرى بینائى قوى مى شود که تا چهار فرسخ را به آسانى مى بیند واگر حضرت حجه بن الحسن (علیهما السلام) بر سر چهار فرسخى سخن بفرماید گوشها مى شنود وچشمها جمالش را مى بیند. نسبت به قواى بدنى مثل دست وپا مروى است به قدرى قوى مى شوند که کوهها را با دست جدا مى کنند.

راستى که حقیقت بهشت در روى کره زمین در آن زمان تحقق پیدا مى کند. بى خود نیست که انبیاء واولیاء آرزوى چنین ایامى را مى گردند وبراى تعجیل آن دعا مى نمودند.

94.دعاى امام صادق در تعجیل فرج

در کتاب اقبال سید بن طاووس از جناب محمد بن مسلم روایت مى کند که گفت شب قدر (بیست وسوم ماه مبارک رمضان) رفم خدمت حضرت صادق (علیه السلام) تا احیاء بعبادت را در خدمت حضرت بگذرانم از اول شب تا آخر حضرت دعا ونماز مى خواند من هم پشت سر آقا بودم هر کارى مى کرد من هم مى کردم. پس از نماز صبح حضرت دعائى طولانى با حالت تضرع خواند از آن جمله در ضمن دعا چنین خواند: خدا شتاب کن در فرج کسى که بفرج او براى دوستانت گشایش است.(7) پس از آن پرسیدم آقا او کیست؟ فرمود فرزند زاده من نام او نام جدم است (یعنى خاتم الانبیاء محمد (صلى الله علیه وآله وسلم) مهدى موعود است که در زمان او عدل بر پا مى گردد ظلم وجور، فسق وفجور از بین مى رود. لذا در شب بیست وسوم در هر حال مستحب است دعاى فرح حضرت ولى عصر (علیه السلام) خوانده شود.(8)

خلق ایستاده کو به کو چشم انتظار روی او تا پرده از روی نکو گیرد نگار نازنین

چرا اربعین برای ما روز ویژه ای است؟

جایگاه اربعین امام حسین علیه السلام

مى ,حضرت ,زمان ,زمین ,السلام ,بن ,است که ,علیه السلام ,که در ,بیرون مى ,را بیرون ,الحسن علیهما السلام

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

شهر رویا فروشگاه اینترنتی کانون فرهنگی عاشقان ثار الله مسجد صاحب الزمان (عج)چاه گزی quikworunduc تجارت واردات صادرات | تبلیغات و بازاریابی اینترنتی vuparpudisp وبلاگ شخصی بهرام زنده دل azuszregan tingmismamens hermaieni